122. ročník Česká spořitelna Běchovice – Praha silniční běh na 10 km se koná 30. 9. 2018

Atleti pomáhají dětem

Druhý ročník charitativního projektu „Atleti pomáhají“ odstartoval návštěvou nemocných dětí na dětské ortopedii ve Fakultní nemocnici v Motole.

V roce 2015 u příležitosti běžeckého závodu Česká spořitelna Běchovice – Praha započala tradice charitativního projektu Českého atletického svazu s názvem „Atleti pomáhají“. Tento projekt má za cíl charitativně podporovat nemocné a handicapované děti hospitalizované ve Fakultní nemocnici v Motole. Realizace probíhá v průběhu celého roku v rámci jednotlivých akcí směřujících vždy ke konkrétní formě pomoci.

Podpora ze strany Českého atletického svazu není pouze finanční, ale velký význam projektu spočívá také v tom, že atleti mohou poskytnout dětem něco navíc ze sebe. Stráví s nimi vzájemně obohacující chvíle, zpříjemní jim pobyt a zkrátí chvíle, které musí trávit v nemocnici na lůžku a poskytnou jim motivaci při rekonvalescenci.

Z výtěžku z prodeje triček ke 119. ročníku závodu se zrealizovalo vymalování chodby dětského ortopedického oddělení v Motole. Malba krásných atletických motivů zpříjemňuje dětem pobyt, který jsou nucené trávit v nemocnici, ale také slouží jako rehabilitační prostředek. Malba je doplněna o některé prvky, jako jsou startovní bloky, překážková dráha nebo stupně vítězů. Děti jsou v terapii motivovány atletickými prvky.

Do budoucna by bylo ideální využít dlouhé chodby, kde s dětmi trénujeme nácvik chůze. Máme myšlenku a sen, aby se na chodbě udělala atletická dráha, kterou bychom místo k běhu využívali k chůzi. Byly by tam nakreslené ťapičky, podle kterých by děti trénovaly správný stereotyp chůze a správnou délku kroků. Byly by tam různé délky, kde by si děti mohly říct: dneska jsem ušel tolik, zítra ujdu víc. Stanovovaly by si cíle a pomáhalo by nám to v rehabilitaci.
fyzioterapeutka dětského ortopedického oddělení Klára Svobodová

U příležitosti Běchovického závodu 2016 navštívili děti v nemocnici patroni projektu pro letošní rok, tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička. Děti potěšili svou návštěvou, přivezli jim ukázat medaile a každý malý pacient dostal dárek.

Jsem mile překvapený, jak je patro už pěkně vymalované a jak se tam dětem líbí. Nepůsobí to tu jako nemocnice a to si myslím, že je klíčové.
medailista z mistroství Evropy 2016 Jan Kudlička

Všechny děti byly úžasné, hlavně ty menší, když dostaly dárečky a jak říkal Honzík, malůvky jsou moc příjemné a bylo by skvělé dále pokračovat.
úspěšná tyčkařka Jiřina Ptáčníková

Také u příležitosti 120. ročníku závodu Běchovic limitovaná edice triček. Toto unikátní běžecké tričko si mohou zakoupit nejen běžci, ale každý, kdo chce společně s našimi atlety přispět na dobrou věc.

Tričko stojí tisíc korun a každý, kdo si ho koupí, tak celou částku daruje právě na vymalování a zkrášlení prostor nemocnice. Trička jsou to pěkná, slušivá, příjemná, lze v nich sportovat a určitě by bylo fajn, kdyby se jich podařilo prodat co nejvíce.
český reprezentant Jan Kudlička

Úspěšný charitativní projekt Atleti pomáhají pokračuje i v roce 2017. Funkční běžecké tričko NIKE z limitované edice si budete moc zakoupit v obchodě TOP4RUNNING (Náplavní 2013/1, Praha 2) ve dnech 18. – 22. září 2017 nebo v cíli běchovického závodu Na Pražačce.

Partneři závodu

Generální partner
Českého atletického svazu

Oficiální partneři
Českého atletického svazu

Oficiální dodavatelé
Českého atletického svazu

Partneři pořadatele

Instituce

Kontakty

Sdružení závodů Běchovice (Český atletický svaz, PSK Olymp, Sokol Běchovice)

  1. Za Císařským Mlýnem 1063
  2. Praha 7, 170 00
  3. info@bechovice-praha.cz

Menu